titulní obrázek

Kytičky

Hra Tomáše Uhlíře a Jany Škorpilové

Nudíte se o přestávce? Jedete autobusem? Čekáte, až Vám dorazí čtvrtý hráč na nějakou větší hru? Máte 5 minut času? Zkuste Kytičky! Hrací plocha vyrobená z filcu a k tomu provázek pro každého hráče je vše co pro začátek potřebujete.

Plocha představuje louku plnou květin. Kytičky mají ve středu díru, aby jimi bylo možné provázek provlékat. Hráči se střídají v provlékání a snaží se získat nejcennější kytičky pro sebe. Hrají ovšem jen tak dlouho, dokud jim provázek stačí.

Ani v základní verzi se hra jen tak neohraje. Ve své plné rozmanitosti se ale ukáže teprve ve chvíli, kdy na louku vypustíme zvířátka. Zvířátko si oblíbí vždy jeden druh kytiček, kterému propůjčí svou schopnost. Kobylka hraje ještě jednou, žížala vytahuje soupeřův provázek, housenka se zakuklí hned na první kytičce apod. Kombinováním zvířátek s různými kytičkami vzniká nepřeberné množství variant, přičemž u některých můžete mít pocit, že hrajete úplně novou hru.

Nejčastěji si Kytičky pravděpodobně užijete ve dvou hráčích. Je možné je ale hrát klidně až v šesti, kdy se v každé kytičce mohou sejít dva provázky. Dokonce i osamocený hráč si přijde na své. Pro tento případ je připravena série logických kvízů.

Díky svému zpracování se může zdát, že jsou Kytičky určeny spíše mladším hráčům. Ve skutečnosti ale dokáží zaujmout i ostřílené herní fajnšmekry.

Čím je právě tato hra zajímavá?

Intuitivní pravidla a originální zpracování dělají Kytičky velmi příjemné na hraní. Hra je skladná a svižná, ideálně se tak hodí na cesty. Partie se dá odehrát za nějakých 5 minut, ale díky rozmanitosti, kterou do hry vnáší karty zvířátek, u jedné hry nikdy nezůstane.

Ukázat vše...

Obrázky ze hry

Obrázek 1 Obrázek 2 Obrázek 3

Recenze hry