titulní obrázek

Minotaurus

Hra Lucie Pucherové

Staňte se jedním z hrdinů, kteří dokázali projít spletitými chodbami ohromného labyrintu, postavili se nestvůrnému Minotaurovi a odstranili každého, kdo jim stál v cestě! Napínavá strategická desková hra, kde si své vítězství musíte opravdu zasloužit!

Téma hry vychází ze starých Řeckých bájí a pověstí, konkrétně z pověsti o Théseovi a Minotaurovi.

Ve hře má každý hráč svou družinu pěti hrdinů, které posílá do labyrintu aby našli a zabili Minotaura a dostali se ze spletitých chodeb zase ven. Hrdinové v labyrintu nacházejí skryté symboly, které jim buď mohou dát určitou výhodu nebo jim uškodí. V každé místnosti jsou ukryty žetony boje, s kterými si hrdina ihned po jejich vyzvednutí dobírá i bojové karty. Těmi pak může útočit na Minotaura nebo na ostatní cizí hrdiny.

Hrdinové také mohou omezeným počtem ve hře prokopávat zdi a zase je zazdívat zpět nebo využívat tajných chodeb k přesunu z jedné části labyrintu do druhé.

Na začátku každého kola se v labyrintu objeví Minotaurus, který se zaměří na nejbližšího hrdinu, kterého pak na konci každého kola napadne. Ovšem i v průběhu kola se můžete s Minotaurem utkat tím, že ho napadnete a pokusíte se získat jeho trofej a tím ho zranit, ale pozor, zárověň ho rozzuříte a tak je agresivnější než předtím...

Hra končí čtyřmi možnými způsoby a pokud ji opravdu chcete vyhrát, musíte neustále reagovat na své soupeře a upravovat svou strategii. Na konci hry si hráči vyhodnotí kladné a záporné body, hráč s nejlepším výsledkem vyhrává.

Čím je právě tato hra zajímavá?

Hra je strategická a zárověň i konfliktní s menším podílem náhody - tedy něco mezi Euro a Ameritrash (což bylo jedním z cílů). Hráči hrají nejen proti sobě, ale také proti Minotaurovi, který chodí po Labyrintu z části mechanicky a z části je ovlivňován samotnými hráči.

Na grafické podobě hry pracuje Michal Kolomý.

Ukázat vše...

Obrázky ze hry

Obrázek 1 Obrázek 2 Obrázek 3 Obrázek 4 Obrázek 5

Recenze hry